Miehet: Korihait 2

Kausi 2018-2019

Viime kaudella kolmosdivaria pelannut joukkue nousi voitokkaan kauden päätteeksi kakkosdivariin, ja tavoitteena onkin jatkaa yhtä viihdyttävää ja vauhdikasta koripalloa myös tulevalla kaudella.

Joukkueenjohtaja: Janne Syrjänen, 050 573 1436

Harjoitukset

Ma 21:00 Pohitullin palloiluhalli (KH2 ensisijaisesti)
Ti 21:00 Pohitullin palloiluhalli (KH3 ensisijaisesti)
Pe 20:00 Pohitullin palloiluhalli

Otteluohjelma ja tulokset

Ke 10.10. Klo 19:15 Korihait 2 – BC Sisu 84 – 73
Ke 17.10. Klo 19:15 Korihait 2 – Lieto-Koris 83 – 72
La 03.11. Klo 10:30 HBC Emeritus – Korihait 2 92 – 81
Ke 07.11. Klo 19:15 Korihait 2 – HBC Currentus 88 – 86
La 17.11. Klo 10:30 Namika Turku – Korihait 2 76 – 95
Su 25.11. Klo 14:30 Korihait 2 – Vaasan Salama 107 – 80
La 01.12. Klo 16:30 Korihait 2 – BC Lapua 110 – 62
La 08.12. Klo 14:15 Salon Toverit – Korihait 2 105 – 102
Ke 12.12. Klo 19:15 Korihait 2 – RaiPS 107 – 100
Ke 09.01. Klo 19:15 Korihait 2 – Ura Redsquad xx – xx
La 12.01. Klo 13:00 BC Lapua – Korihait 2 xx – xx
Su 20.01. Klo 15:30 BC Sisu – Korihait 2 xx – xx
Ke 23.01. Klo 19:15 Korihait 2 – HBC Emeritus xx – xx
La 02.02. Klo 14:20 Lieto-Koris – Korihait 2 xx – xx
La 16.02. Klo 14:30 HBC Currentus – Korihait 2 xx – xx
Ke 27.02. Klo 19:15 Korihait 2 – Namika Turku xx – xx
Su 10.03. Klo 14:00 Vaasan Salama – Korihait 2 xx – xx
Su 17.03. Klo 18:00 Ura Redsquad – Korihait 2 xx – xx
Ke 20.03. Klo 19:15 Korihait 2 – Salon Toverit xx – xx
La 30.03. Klo 14:00 RaiPS – Korihait 2 xx – xx

Sarjataulukko

Kausi 2017-2018

Korihait 2 pelaa alueellisessa 3. divisioonassa.

 

Otteluohjelma ja tulokset

To 28.09. Klo 20:45 Sixty – Korihait 2 58 – 78
Ti 03.10. Klo 21:15 Korihait 2 – TuTo-Basket 94 – 85
Su 15.10. Klo 18:00 Ura Punakone – Korihait 2 100 – 86
Ti 24.10. Klo 20:45 Korihait 2 – Sixty 94 – 64
Ti 31.10. Klo 21:15 Korihait 2 – Kesäterä 95 – 63
To 09.11. Klo 21:15 Salon Vilpas 3 – Korihait 2 44 – 62
Ti 14.11. Klo 21:15 Korihait 2 – Loimaan Korikonkarit II 89 – 61
Pe 17.11. Klo 19:45 Korihait 2 – FoKoPo Akatemia 78 – 64
Pe 24.11. Klo 20:00 Rauma Basket – Korihait 2 63 – 85
Pe 05.01. Klo 20:45 TuTo-Basket – Korihait 2 75 – 93
Ti 16.01. Klo 21:15 Korihait 2 – Ura Punakone 80 – 68
Pe 19.01. Klo 20:45 Korihait 2 – SalPa Satellites 105 – 61
Ke 24.01. Klo 20:45 Kesäterä – Korihait 2 65 – 115
Ti 30.01. Klo 21:15 Korihait 2 – Salon Vilpas 3 98 – 37
Su 11.02. Klo 19:30 Loimaan Korikonkarit II – Korihait 2 66 – 105
Ti 27.02. Klo 21:15 Korihait 2 – Rauma Basket M 99 – 67
To 08.03. Klo 20:15 FoKoPo Akatemia – Korihait 2 87 – 95
Ma 12.03. Klo 20:45 SalPa Satellites – Korihait 2 69 – 100

Sarjataulukko