Miehet: Korihait 2

Kausi 2019-2020

Korihait 2 aloittaa toisen kautensa läntisessä 2-divisioonassa.

Joukkueenjohtaja: Janne Syrjänen, 050 573 1436

Harjoitukset

Ti 20:00 Urheilukeskus
To 21:15 Pohitullin palloiluhalli (KH2 ensisijaisesti)
Pe 20:00 Pohitullin palloiluhalli (KH3 ensisijaisesti)

Kausi 2018-2019

Viime kaudella kolmosdivaria pelannut joukkue nousi voitokkaan kauden päätteeksi kakkosdivariin, ja tavoitteena onkin jatkaa yhtä viihdyttävää ja vauhdikasta koripalloa myös tulevalla kaudella.

Otteluohjelma ja tulokset

Ke 10.10.Klo 19:15Korihait 2 – BC Sisu84 – 73
Ke 17.10.Klo 19:15Korihait 2 – Lieto-Koris83 – 72
La 03.11.Klo 10:30HBC Emeritus – Korihait 292 – 81
Ke 07.11.Klo 19:15Korihait 2 – HBC Currentus88 – 86
La 17.11.Klo 10:30Namika Turku – Korihait 276 – 95
Su 25.11.Klo 14:30Korihait 2 – Vaasan Salama107 – 80
La 01.12.Klo 16:30Korihait 2 – BC Lapua110 – 62
La 08.12.Klo 14:15Salon Toverit – Korihait 2105 – 102
Ke 12.12.Klo 19:15Korihait 2 – RaiPS107 – 100
La 12.01.Klo 13:00BC Lapua – Korihait 265 – 100
Su 20.01.Klo 15:30BC Sisu – Korihait 284 – 114
La 02.02.Klo 14:20Lieto-Koris – Korihait 277 – 110
Ke 13.02.Klo 19:15Korihait 2 – Ura Redsquad90 – 52
La 16.02.Klo 16:30HBC Currentus – Korihait 285 – 94
Ke 27.02.Klo 19:15Korihait 2 – Namika Turku100 – 61
Ke 06.03.Klo 20:45Korihait 2 – HBC Emeritus117 – 69
Su 10.03.Klo 14:00Vaasan Salama – Korihait 272 – 60
Su 17.03.Klo 18:00Ura Redsquad – Korihait 264 – 108
Ke 20.03.Klo 19:15Korihait 2 – Salon Toverit111 – 60
La 30.03.Klo 14:00RaiPS – Korihait 287 – 101

Sarjataulukko

Kausi 2017-2018

Korihait 2 pelaa alueellisessa 3. divisioonassa.

 

Otteluohjelma ja tulokset

To 28.09.Klo 20:45Sixty – Korihait 258 – 78
Ti 03.10.Klo 21:15Korihait 2 – TuTo-Basket94 – 85
Su 15.10.Klo 18:00Ura Punakone – Korihait 2100 – 86
Ti 24.10.Klo 20:45Korihait 2 – Sixty94 – 64
Ti 31.10.Klo 21:15Korihait 2 – Kesäterä95 – 63
To 09.11.Klo 21:15Salon Vilpas 3 – Korihait 244 – 62
Ti 14.11.Klo 21:15Korihait 2 – Loimaan Korikonkarit II89 – 61
Pe 17.11.Klo 19:45Korihait 2 – FoKoPo Akatemia78 – 64
Pe 24.11.Klo 20:00Rauma Basket – Korihait 263 – 85
Pe 05.01.Klo 20:45TuTo-Basket – Korihait 275 – 93
Ti 16.01.Klo 21:15Korihait 2 – Ura Punakone80 – 68
Pe 19.01.Klo 20:45Korihait 2 – SalPa Satellites105 – 61
Ke 24.01.Klo 20:45Kesäterä – Korihait 265 – 115
Ti 30.01.Klo 21:15Korihait 2 – Salon Vilpas 398 – 37
Su 11.02.Klo 19:30Loimaan Korikonkarit II – Korihait 266 – 105
Ti 27.02.Klo 21:15Korihait 2 – Rauma Basket M99 – 67
To 08.03.Klo 20:15FoKoPo Akatemia – Korihait 287 – 95
Ma 12.03.Klo 20:45SalPa Satellites – Korihait 269 – 100

Sarjataulukko