Korihaiden johtokunta jatkaa samalla kokoonpanolla

29.05.2013

Korihaiden vuosikokous hyväksyi viime viikon tiistaina ensi kauden toimintasuunnitelman sekä talousarvion. Lisäksi kokous valitsi johtokunnan jäsenistä Kari Laulajaisen, Harri Lehtosen ja Tero Kutilan jatkamaan kaksi seuraavaa toimintakautta. Johtokunnan puheenjohtajana jatkaa vuosi sitten valittu Juhani Kluuskeri ja jäsenenä Mikko Frimodig.

Liigajoukkueen johtoryhmän puheenjohtajaksi kokous valitsi Mikko Frimodigin sekä jäseniksi seuran toiminnanjohtajan sekä liigajoukkueen päävalmentajan. Juniorikoripallojaoston puheenjohtajaksi valittiin Jarno Nikula, sekä jäseniksi Marita Frimodig, Johanna Kutila, Sanna Grundström, Petri Wahlbäck, Jari Saarela, Hermanni Eskoli, Marko Vehniäinen ja Timo Korpijärvi .

Tilintarkastajaksi valittiin HTM Pekka Ajanko sekä varatilintarkastajaksi HTM Sivi Halonen.

Seuran jäsenmaksuksi vuosikokous vahvisti 50 euroa ja kannatusjäsenmaksuksi 250 euroa. Junioreiden seuramaksujen suuruuden vahvistaa puolestaan juniorikoripallon johtoryhmä.