Päävalmentaja Jarno Nikula siirtyy syrjään

30.11.2017

Päävalmentaja Jarno Nikula siirtyy syrjään

Korihait on vapauttanut päävalmentaja Jarno Nikulan työsopimuksestaan. Aloite työsopimuksen päättymisestä tuli päävalmentaja Nikulalta. Korihait haluaa kiittää Jarno Nikulaa kaikesta siitä työstä, jonka hän on seuran eteen tehnyt!

Jarno Nikula on Korihaiden oma kasvatti ja hänen antamansa panos seuralle päävalmentajan pestissä viimeisten kolmen ja puolen kauden aikana on ollut äärettömän suuri. Nikulan rinnassa sykkii todella iso Korihait-sydän. Siksi Nikulan vapauttaminen päävalmentajan pestistä ei ollut missään nimessä helppo.

Vaikka Nikulan pesti Korihaiden päävalmentajana päättyy, hän jatkaa kuitenkin junioripuolella  B-poikien valtakunnallista 1. divisioonaa pelaavan KarhuHait-joukkueen päävalmentajana. Korihait toivottaa Jarnolle onnea ja menestystä tulevissa haasteissa.

Uuden päävalmentajan haku on käynnistetty välittömästi Korihaiden toimesta.

Lisätiedot:
Ville Laaksonen
seuran puheenjohtaja
ville.laaksonen@korihait.fi
040 8261664